jesteś w: Główna > Inne > Cyrylica i Corel Draw
Ostatnia aktualizacja tej strony: 2006-10-23, 22:10:18

Cyrylica i Corel Draw

Kopiowanie tekstu pisanego cyrylicą do Corel Draw

Informacje dotyczą Corel Draw w wersji 11. Być może w późniejszych wersjach nie ma takiego problemu - nie wiem, nie testowałem.

Kiedy występuje konieczność skopiowania tekstu napisanego cyrylicą do corela można sie nieźle namęczyć i nie osiągnąć rezultatów. Rozwiązanie problemu jest bardzo proste.

Skopiowanie tekstu bezpośrenio z maila jest niemożliwe - tekst się rozsypuje. Można tekst zapisać do pliku tekstowego lub do formatu doc. Wtedy wszystko jest ok dopóki nie zmieni się np. czcionka. Po zmianie czcionki tekst się rozsypuje a cyrylica zmienia się w kwadraciki lub czcionki z alfabetu łacińskiego.

Jedynym sposobem jaki przyniósł zamierzony efekt było zapisanie tekstu do pliku tekstowego, a następnie skopiowanie go z tego pliku do Corela. Cały trik polega na tym żeby podczas kopiowania tekstu z pliku jak i wklejania go do Corela język był ustawiony na obsługujący cyrylicę (np. RU) inaczej kopiowanie nie zadziała poprawnie.

Hint: jeśli masz już dodany język rosyjski (przykładowo) to w Windows między językami możesz się przełączyć klikając jednocześnie lewy SHIFT+ALT.

How to paste text written in cyrillic into Corel Draw

First of all you have to paste text into text editor that supports cyrillic (eg. windows notepad). After that copy text from text editor into corel. But most important thing is that during copying text from text editor and pasting it into Corel Draw your system language has to be set to language that supports cyrrilic (eg. RU).

If you have multiple languages installed on your system you can switch between them by pressing left ALT + SHIFT.

If you see errors on this page please contact me.

Menu

Działy:

Quick start:

Inne:

animacje Flash

Diablo 2: