[Główna] [Tools]

Crypt()
Skrypt koduje podany ciąg przy pomocy funkcji crypt().
Date to timestamp()
Przekształć datę do uniksowego formatu timestamp lub format timestamp do daty.
image base64
Skrypt ładuje wskazany obraz z dysku i koduje go do base64 - formatu umożliwiającego umieszczanie obrazów bezpośrednio w kodzie HTML w znaczniku <img ... />
md5()
Skrypt koduje podany ciąg przy pomocy funkcji md5().
textEncodingConverter()
Skrypt zmienia kodowanie w załadowanym pliku tekstowym i umożliwia jego powtórne zapisanie. Obsługuje wiele kodowa: UTF, windowc (CP), iso i inne. Działa na plikach w formacie tekstowym takich jak .txt, .xml, .html i inne.
URL encode/decode
Skrypt konweruje ciąg znaków do postaci umożliwiającej przesłanie go metodą GET (czyli poprzez link). Przydatny także do konwertowania danych w pliku txt, które trzeba załadować do Flasha. W php funkcje odpowiadające za taką konwersję to urlencode() i urldecode(), natomiast w JavaScript i w ActionScript (Flash) są to escape() i unescape().
Generator liczb na podstawie zakresu
Skrypt generuje liczbę na podstawie zakresu cyfr przydzielonego do każdej pozycji w liczbie. Można też wykorzystywać inne znaki lub ciągi znaków.
Prosty (szybki) kalkulator jednostek em/px
Kalkulator oblicza wartość EM dla podanej wartości PX. Oczywiście obsługuje zgnieżdzone elementy itp. W sieci są może ładniejsze ale chyba nie ma bardziej funkcjonalnych.